Strona głowna >> Blog >> Zmiany w wyglądzie każdego hologramu studenckiego od 2020

Zmiany w wyglądzie każdego hologramu studenckiego od 2020

Wrz 16, 2019 | polecane

Wielu studentów kolejny semestr akademicki 2019 / 2020 przywita zaskoczenie. Gdyż od tego semestru wygląd hologramów studenckich nieznacznie ulegnie zmianie. Każdy student otrzyma nowy studencki hologram który będzie posiadać również numer seryjny tuż obok daty ważności.

Kolekcjonerzy nieśledzący regularnie wiadomości dotyczących swojego hobby mogą być zaskoczeni, ponieważ już w przyszłym roku akademickim światło dzienne ujrzą hologramy studenckie w nowym wydaniu. Choć ich standardowa specyfikacja nie przejdzie gruntownej przemiany, to nowa seria 2020 wniesie poważną poprawkę do wyglądu dobrze znanych naklejek ELS. Na ich powierzchni pojawi się bowiem dodatkowy, 8-cyfrowy numer, który odtąd stanowić będzie oznaczenie serii wyprodukowanej naklejki. Zarówno hologramy studenckie z uczelni wyższych, jak i egzemplarze kolekcjonerskie powinny posiadać ten element.

Sprawdź, jak hologramy studenckie wyglądać będą w 2020 roku

Już w roku akademickim 2019 / 2020 hologramy studenckie przejdą niemałą przemianę. Chodzi przede wszystkim o pojawienie się nowego elementu na ich powierzchni. Zgodnie z rozporządzeniami wydanymi producentom nalepek do Elektronicznych Legitymacji Studenckich nowa seria 2020 wyróżniać się będzie numerem seryjnym, oddzielnym od daty ważności. Ma on zostać wykonany techniką laserową i podobnie jak termin przydatności ma być transparentny. Kombinacja 8 cyfr ma sprawić, że oryginalne hologramy studenckie będzie można łatwiej odróżnić od podrabianych egzemplarzy. Według nowego projektu numer seryjny ma znaleźć się nad datą ważności nalepki. Studenci oraz kolekcjonerzy wejdą w posiadanie naklejki do legitymacji studenckiej z numerem seryjnym już jesienią tego roku. Według rozporządzenia MEN nowa seria 2020 ma zostać naklejana na dokumenty identyfikujące studentów wraz z upływem terminu ważności poprzednich naklejek studenckich ELS. Na zmiany błyskawicznie reagują również producenci, tworzący hologramy studenckie dla kolekcjonerów. Egzemplarze dla filatelistów także uwzględniać będą w swojej budowie numer seryjny umieszczony nad datą ważności. Pozostałe elementy, które do tej pory charakteryzowały hologramy ELS pozostają bez zmian.

Jak do tej pory projektowane były hologramy studenckie?

Numer seryjny to jedyny element dodany, jaki zapowiadany jest na nadchodzący semestr akademicki. Według specyfikacji przekazanej producentom, hologramy studenckie nie będą wyróżniać się większą ilością zmian i będą tworzone zgodnie z obowiązującym projektem. Poza laserowo wyciętym, 8-cyfrowym numerem nowa seria 2020 posiadać będzie datę ważności, wykonaną tą samą techniką. Oba te elementy charakteryzować się będą przezroczystością – po naklejeniu hologramów w klaserze lub na dokumencie przybierać będą one barwę podłoża. Dodatkowo oryginalne hologramy studenckie tworzone będą według wymiarów 9x10mm z zabezpieczeniem w postaci „plastra miodu”. Każda próba oderwania naklejki kończyć się będzie jej całkowitym zniszczeniem. Kolekcjonerzy powinni zwrócić również uwagę na samą powierzchnię naklejek ELS, która powinna mienić się obrazami Orła i RP. Poszczególne grafiki na hologramie widoczne będą w zależności od kąta patrzenia. Nic nie zmieni się również w zakresie terminów, w których do tej pory hologramy studenckie pojawiały się w sprzedaży. W dalszym ciągu będą to kolejno jesień oraz wiosna poszczególnych lat akademickich.

Hologram ELS
31-03-20

 

Opinie: (4.95 / 5)

Aktualny kolekcjonerski hologram studencki els z datą ważności 31-03-20 przeznaczony na zimowy semestr akademicki 2019 / 2020. Hologram przeznaczony tylko do użytku kolekcjonerskiego.

150 zł.
od 80 zł.

+ darmowa dostawa

Kup teraz

Hologramy studenckie 31-03-20

Oryginalne kolekcjonerskie hologramy studenckie. Nowa seria z terminem ważności 31-03-20, dotycząca zimowego semestru akademickiego 2019 / 2020. Aktualna seria posiada laserową datę ważności i unikalny numer seryjny.

Hologramy studenckie posiadają numer seryjny, czyli nowe zabezpieczenie w formie 8 cyfrowego kodu obok daty ważności. Wszystkie naklejki studenckie posiadają szereg zaawansowanych zabezpieczeń. Dostępne hologramy kolekcjonerskie els są identyczne z wydawanymi przez uniwersytety, hologramami studenckimi.

Gwarantujemy najwyższą jakość każdej naklejki studenckiej na legitymacje els. Każdy hologram els, zawiera niezbędne, wymagane elementy, które potwierdzające jego autentyczność.

Potrzebujesz egzemplarzy z inną datą ważności?
Zobacz wszystkie dostępne serie hologramów els z innymi datami ważności.
Inne daty

Forum dla osób zbierających hologramy studenckie

Fora internetowe, stają się coraz ważniejszym źródłem informacji dla nowego pokolenia. Wymiana praktycznych informacji okazuje niezwykle cenna. Czy to forum internetowe , czy grupa dyskusyjny lub facebook, to tam coraz więcej ludzi wymienia się najważniejszymi...

czytaj dalej

Numer seryjny na każdym hologramie studenckim

Teraz każdy nowo wydany hologram studencki musi posiadać numer seryjny. Nowa zmiana zacznie obowiązywać od semestru zimowego 2019 / 2020. Zmiana ma na celu wyeliminowanie procederu sprzedaży podrobionych naklejek studenckich na legitymację. Dlatego od tego semestru,...

czytaj dalej

Odbiór osobisty nowego hologramu studenckiego

Każdego roku studenci odbierają osobiście hologramy studenckie upoważniające ich do ulg ustawowych ze swoich dziekanatów uczelni wyższych. Co semestr każdy student jest zobowiązany do podbicia i przedłużenia ważności swojej legitymacji studenckiej els. Odbierając...

czytaj dalej

Co to są naklejki studenckie els

Czy zastanawiałeś się czym są naklejki studenckie naklejane co każdy semestru na każda legitymację studencką? Co oznaczają, do czego służą hologramy els na legitymację? Czy wygląd każdej naklejki studenckiej jest taki sam niezależnie od uczelni? Naklejki studencki...

czytaj dalej