Strona głowna >> Blog >> Numer seryjny na każdym hologramie studenckim

Numer seryjny na każdym hologramie studenckim

Sie 15, 2019 | informacje

Teraz każdy nowo wydany hologram studencki musi posiadać numer seryjny. Nowa zmiana zacznie obowiązywać od semestru zimowego 2019 / 2020. Zmiana ma na celu wyeliminowanie procederu sprzedaży podrobionych naklejek studenckich na legitymację. Dlatego od tego semestru, tylko oryginalny hologram studencki będzie posiadać numer seryjny.

Zgodnie ze specyfikacją wydaną przez Ministerstwo Edukacji oryginalne hologramy studenckie powinny być produkowane według ściśle określonego projektu. Obowiązkowymi elementami wykorzystywanych przez studentów naklejek ELS są mieniące się obrazy Orła i RP, specjalne zabezpieczenie z tyłu hologramu, czy cięta za pomocą lasera data ważności. Hologramy studenckie z numerem seryjnym powinny być produkowane dokładnie w wymiarze 9x10mm, a dodatkowo każda z nich powinna posiadać numer seryjny na swojej powierzchni. Ostatni z wymienionych elementów przeszedł niedawno kilka zmian i już od roku akademickiego 2019/2020 nie będzie miał takiej samej formy, jak do tej pory. Jest to ważna informacja nie tylko dla studentów, lecz także dla kolekcjonerów.

Oryginalne hologramy studenckie do 2020 roku muszą posiadać numer seryjny

Jeszcze w roku akademickim 2018 / 2019 osoby uczęszczające do uczelni wyższych otrzymywały hologramy studenckie z numerem seryjnym pełniącym dwie role jednocześnie. Na powierzchni naklejek znajdowała się bowiem data ważności, która była jednocześnie oznaczeniem serii wyprodukowanej nalepki. Data na hologramie tworzona była w formacje 6-cyfrowym. Za pomocą lasera wycinano poszczególne numery na naklejce, po to by ciąg cyfr był całkowicie przezroczysty. Dotychczasowy numer seryjny w postaci daty ważności przybierał kolor swojego podłoża – zarówno na legitymacji studenckiej, jak i w klaserze kolekcjonera. Zmieniał się on wraz z nadejściem kolejnych semestrów akademickich. Dwie pierwsze cyfry oznaczały dzień, kolejne dwie były numerem miesiąca, z kolei ostatnie – roku. Data ważności nadal zdobić będzie nowe hologramy studenckie, choć nie w tej samej, podwójnej roli, którą spełniała dotychczas. Od roku akademickiego 2019 / 2020, numer seryjny na hologramie studenckim zostanie z niego wyodrębniony, tworząc osobny element nalepki składający się odpowiedniego ciągu cyfr.

Nowe hologramy studenckie to nowe oznaczenia naklejek semestralnych

Rolą, jaką pełnić ma numer seryjny na nowych hologramach studenckich, jest odróżnienie oryginalnych nalepek od podrabianych egzemplarzy. Inaczej, niż w przypadku daty ważności numer ten składać się będzie z 8 cyfr, z których trzy pierwsze będą indywidualnym kodem przypisanym do konkretnej uczelni wyższej, a pozostałe pięć stanowić będzie numer porządkowy. Nowe naklejki studenckie ciężej będzie podrobić, co utrudni nieuczciwym producentom ich obrót wśród filatelistów. Podobnie jak data ważności, również numer seryjny umieszczany będzie na powierzchni naklejki studenckiej za pomocą lasera. Po naklejeniu przezroczysty kod zyska kolor podłoża – w zależności od posiadacza, będzie to barwa legitymacji studenckiej, bądź klasera kolekcjonerskiego. Według informacji przekazanych producentom, nowe hologramy studenckie mają mieć umieszczony numer seryjny nad datą ważności. Trzy pierwsze cyfry kodu różnić się będą od siebie w zależności od uczelni, do której uczęszcza student, a w przypadku zbieracza – od kolekcji, jaką planuje on kompletować.  Na przykład początek numeru seryjnego na Uniwersytecie Warszawskim to 242, podczas gdy na Uniwersytecie Jagiellońskim kod rozpoczyna się cyframi 246.

Hologram ELS
31-03-20

 

Opinie: (4.95 / 5)

Aktualny kolekcjonerski hologram studencki els z datą ważności 31-03-20 przeznaczony na zimowy semestr akademicki 2019 / 2020. Hologram przeznaczony tylko do użytku kolekcjonerskiego.

150 zł.
od 80 zł.

+ darmowa dostawa

Kup teraz

Hologramy studenckie 31-03-20

Oryginalne kolekcjonerskie hologramy studenckie. Nowa seria z terminem ważności 31-03-20, dotycząca zimowego semestru akademickiego 2019 / 2020. Aktualna seria posiada laserową datę ważności i unikalny numer seryjny.

Hologramy studenckie posiadają numer seryjny, czyli nowe zabezpieczenie w formie 8 cyfrowego kodu obok daty ważności. Wszystkie naklejki studenckie posiadają szereg zaawansowanych zabezpieczeń. Dostępne hologramy kolekcjonerskie els są identyczne z wydawanymi przez uniwersytety, hologramami studenckimi.

Gwarantujemy najwyższą jakość każdej naklejki studenckiej na legitymacje els. Każdy hologram els, zawiera niezbędne, wymagane elementy, które potwierdzające jego autentyczność.

Potrzebujesz egzemplarzy z inną datą ważności?
Zobacz wszystkie dostępne serie hologramów els z innymi datami ważności.
Inne daty

Forum dla osób zbierających hologramy studenckie

Fora internetowe, stają się coraz ważniejszym źródłem informacji dla nowego pokolenia. Wymiana praktycznych informacji okazuje niezwykle cenna. Czy to forum internetowe , czy grupa dyskusyjny lub facebook, to tam coraz więcej ludzi wymienia się najważniejszymi...

czytaj dalej

Odbiór osobisty nowego hologramu studenckiego

Każdego roku studenci odbierają osobiście hologramy studenckie upoważniające ich do ulg ustawowych ze swoich dziekanatów uczelni wyższych. Co semestr każdy student jest zobowiązany do podbicia i przedłużenia ważności swojej legitymacji studenckiej els. Odbierając...

czytaj dalej

Co to są naklejki studenckie els

Czy zastanawiałeś się czym są naklejki studenckie naklejane co każdy semestru na każda legitymację studencką? Co oznaczają, do czego służą hologramy els na legitymację? Czy wygląd każdej naklejki studenckiej jest taki sam niezależnie od uczelni? Naklejki studencki...

czytaj dalej