Strona głowna >> Blog >> Hologramy studenckie w internecie nie zawsze są oryginalne

Hologramy studenckie w internecie nie zawsze są oryginalne

Cze 28, 2019 | informacje

Chociaż hologramy studenckie cieszą się coraz większą popularnością wśród zbierających , w internecie wciąż można natknąć się na hologramy które nie są oryginalne. Na wielu forach wciąż można znaleźć informacje o poszkodowanych kupujących którzy otrzymali zwykła naklejkę, lub hologram studencki który znacznie różni się od oryginalnego.

Oszustwa wśród filatelistów to znany, choć niecieszący się uznaniem temat. Najwięcej prób podrobienia naklejek do legitymacji studenckich wykrywa się na aukcjach w popularnych serwisach aukcyjnych, gdzie trudno jest zweryfikować intencje sprzedawcy. Istnieje jednak sposób, by nawet przed złożeniem zamówienia rozpoznać oryginalne  studenckie hologramy i odróżnić je od bezwartościowych podróbek. Jest to ważne zwłaszcza dla tych kolekcjonerów, którym zależy na najlepszej jakości swoich zbiorów.

Kupując nowy hologram studencki, nie daj się oszukać

Najpopularniejsze miejsca, w których kupić można hologramy studenckie to aukcje internetowe i niezależne serwisy sprzedażowe. W pierwszym przypadku trudno jest w wiarygodny sposób zweryfikować osobę sprzedającą nalepki – nie wiadomo, czy opinie na jej temat są rzetelne, a także czy posługuje się ona oryginalnymi zdjęciami produktów. W przypadku niezależnych platform sprzedażowych ryzyko próby oszustwa redukowane jest do minimum. Pochodzące stamtąd hologramy studenckie polecane są na forach dla kolekcjonerów, a sprzedawcy dbają o najwyższą jakość proponowanych produktów. Najczęściej zamawiający ma możliwość szczegółowego zapoznania się z nabywanym hologramem dzięki zdjęciom. Jak odróżnić podrabiane hologramy studenckie od oryginałów wyłącznie po fotografii? To proste – najbardziej wartościowe egzemplarze posiadają transparentną datę ważności, wyciętą laserem. Na zdjęciu sprawdzić można również, czy na powierzchni naklejki ELS widoczny jest jeden z klasycznych obrazków RP lub Orła. Oryginalne studenckie hologramy mieszczą się również w wymiarach 9x10mm, co ciężko jest sprawdzić na zdjęciu, jednakże warto o tym wiedzieć. Zwłaszcza, gdy istnieje możliwość osobistego odbioru nalepki.

Hologramy studenckie w 2020 roku, czyli na to musisz uważać!

Data ważności, różne obrazy na powierzchni naklejki oraz jej wymiary to nie jedyne cechy, jakimi powinna się ona wyróżniać. Najcenniejsze hologramy studenckie posiadają również zabezpieczenie, które chroni je przed oderwaniem. Próba odklejenia naklejki może przez nie zakończyć się katastrofą dla zbieracza, ponieważ oryginalne hologramy studenckie ulegają wówczas zniszczeniu. Trzeba więc zadbać o rozważne umieszczenie nalepki na wybranej powierzchni. Niemała niespodzianka w wyglądzie hologramów czeka na zbieraczy już w roku akademickim 2019/2020. Od tej pory hologramy studenckie z serii 2020 zyskają kolejny element w swojej budowie – będzie to numer seryjny. Ciąg 8 cyfr pojawi się nad datą ważności i podobnie jak ona, będzie wykonany laserem. Trzeba uważać, bo podrabiane hologramy studenckie najprawdopodobniej nie będą posiadały tego elementu na swojej powierzchni. Do tej pory rolę numeru seryjnego pełnił bowiem termin przydatności naklejki – archiwalne wydania hologramów będą się więc różnić od egzemplarzy dostępnych już w październiku 2019. Wówczas hologramy studenckie zyskają nowy element, na który warto zwrócić uwagę zwłaszcza podczas zamawiania naklejek ELS do swojej kolekcji.

Hologram ELS
31-03-20

 

Opinie: (4.95 / 5)

Aktualny kolekcjonerski hologram studencki els z datą ważności 31-03-20 przeznaczony na zimowy semestr akademicki 2019 / 2020. Hologram przeznaczony tylko do użytku kolekcjonerskiego.

150 zł.
od 80 zł.

+ darmowa dostawa

Kup teraz

Hologramy studenckie 31-03-20

Oryginalne kolekcjonerskie hologramy studenckie. Nowa seria z terminem ważności 31-03-20, dotycząca zimowego semestru akademickiego 2019 / 2020. Aktualna seria posiada laserową datę ważności i unikalny numer seryjny.

Hologramy studenckie posiadają numer seryjny, czyli nowe zabezpieczenie w formie 8 cyfrowego kodu obok daty ważności. Wszystkie naklejki studenckie posiadają szereg zaawansowanych zabezpieczeń. Dostępne hologramy kolekcjonerskie els są identyczne z wydawanymi przez uniwersytety, hologramami studenckimi.

Gwarantujemy najwyższą jakość każdej naklejki studenckiej na legitymacje els. Każdy hologram els, zawiera niezbędne, wymagane elementy, które potwierdzające jego autentyczność.

Potrzebujesz egzemplarzy z inną datą ważności?
Zobacz wszystkie dostępne serie hologramów els z innymi datami ważności.
Inne daty

Forum dla osób zbierających hologramy studenckie

Fora internetowe, stają się coraz ważniejszym źródłem informacji dla nowego pokolenia. Wymiana praktycznych informacji okazuje niezwykle cenna. Czy to forum internetowe , czy grupa dyskusyjny lub facebook, to tam coraz więcej ludzi wymienia się najważniejszymi...

czytaj dalej

Numer seryjny na każdym hologramie studenckim

Teraz każdy nowo wydany hologram studencki musi posiadać numer seryjny. Nowa zmiana zacznie obowiązywać od semestru zimowego 2019 / 2020. Zmiana ma na celu wyeliminowanie procederu sprzedaży podrobionych naklejek studenckich na legitymację. Dlatego od tego semestru,...

czytaj dalej

Odbiór osobisty nowego hologramu studenckiego

Każdego roku studenci odbierają osobiście hologramy studenckie upoważniające ich do ulg ustawowych ze swoich dziekanatów uczelni wyższych. Co semestr każdy student jest zobowiązany do podbicia i przedłużenia ważności swojej legitymacji studenckiej els. Odbierając...

czytaj dalej

Co to są naklejki studenckie els

Czy zastanawiałeś się czym są naklejki studenckie naklejane co każdy semestru na każda legitymację studencką? Co oznaczają, do czego służą hologramy els na legitymację? Czy wygląd każdej naklejki studenckiej jest taki sam niezależnie od uczelni? Naklejki studencki...

czytaj dalej