Strona głowna >> Blog >> Co to są naklejki studenckie ELS

Co to są naklejki studenckie els

Lip 2, 2019 | informacje

Czy zastanawiałeś się czym są naklejki studenckie naklejane co każdy semestru na każda legitymację studencką? Co oznaczają, do czego służą hologramy els na legitymację? Czy wygląd każdej naklejki studenckiej jest taki sam niezależnie od uczelni?

Naklejki studencki ELS, który otrzymuje każdy student, upoważniają do różnego rodzaju zniżek, np. w komunikacji miejskiej, w kinie i teatrze, w muzeach oraz niektórych kawiarniach. Hologramy ELS są dostępne również dla osób, które nie studiują. Wtedy jednak, służą tylko do celów kolekcjonerskich i ich miejsce jest w klaserze. Nie można wykorzystywać hologramów kolekcjonerskich w celu osiągnięcia jakiejkolwiek korzyści, którą czerpiemy posiadając naklejkę els poświadczająca one obecność na liście studentów. Naklejki studenckie dla kolekcjonerów od hologramów studenckich różnią się więc właściwie tylko przeznaczeniem. Ich wygląd jest identyczny. Należy jednak pamiętać, że kolekcje są wydawane dwa razy do roku w przypadku studiów licencjackich i magisterskich oraz raz do roku w przypadku studiów doktoranckich. Każda naklejka studencka tak samo jak hologram kolekcjonerski posiada wszystkie wymagane rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji elementy takie jak: orzeł z godła RP, znak RP oraz laserowo cięta, przezroczysta po przyklejeniu data. Naklejki studenckie zabezpieczone jest zawsze specjalną ochroną w postaci “plastra miodu”. Na naszej stronie kolekcjonerzy mogą zamówić aktualne edycje hologramów ELS oraz poprzednie.

Naklejki studenckie i obowiązkowy numer seryjny.

Wraz z nowym semestrem akademickim, naklejki studenckie wydawane w dziekanatach polskich uczelni, nieznacznie zmieniają wygląd. Teraz oprócz daty ważności, każda naklejka els będzie posiadać również numer seryjny. To nowe zabezpieczenie zostało wprowadzone aby uniemożliwi podrabianie hologramów studenckich, ponieważ każdy numer seryjny wygrawerowany na nich , będzie unikalny i niepowtarzalny. Tylko oryginalna naklejka studencka  posiadać będzie numery seryjne.
Większość ludzi zadaje sobie pewnie pytanie, po co właściwie zbierać kolekcjonerskie naklejki studenckie, jaki ma to cel? Tak naprawdę, zbierać naklejki można z różnych powodów. Profesjonalni filateliści poprzez zbieranie naklejek z nowych edycji – z nowymi datami, realizują swoją pasję i uzupełniają swoje kolekcje wartościowymi okazami. Hologram studencki to tak naprawdę znaczek który może być całkowicie legalnie zbierany i kolekcjonowany. Byli studenci z kolei przywołują w ten sposób wspomnienia związane z czasami studenckiej młodości. Co najważniejsze, trzeba pamiętać, że w żadnym wypadku naklejek studenckich na legitymacje nie mogą być wykorzystywane do celów jakim służą hologramy ELS potwierdzające status studenta. Ich używanie w taki sposób jest niezgodne z prawem i karalne.

Jak powinna wyglądać naklejka studencka

Naklejki studenckie coraz bardziej zyskują na popularności wśród zbieraczy i kolekcjonerów. Każda naklejka ELS zawiera laserowo ciętą datę. Data ta wskazuje na termin ważności danego hologramu. Taka naklejka potwierdza obecność danej osoby na liście studentów, w związku z tym ważność naklejki trwa zawsze semestr. Po upływie tego czasu studenci mają obowiązek dokonać prolongaty ważności legitymacji, aby dalej móc korzystać z udogodnień, które ta im gwarantuje. Identyczne naklejki studenckie otrzymują studenci Politechniki Krakowskiej, AWF Warszawa czy UMK w Toruniu. Również osoby, które nigdy nie miały możliwość studiowania, mogą zacząć zbierać studenckie naklejki kolekcjonerskie ELS, by choć przez chwilę poczuć się jak studenci. W tym celu udać się muszą do dziekanatów, aby zdobyć naklejkę z nowej edycji. W związku z takim trybem ważności, w ciągu roku wychodzą dwie nowe edycje hologramów. Kolekcjonerskie naklejki studenckie na legitymację i ich rodzaje oraz edycje odpowiadają więc temu akademickiemu trybowi. Za każdym razem, gdy wychodzi nowa edycja naklejek należy spieszyć się z zakupem jako, że dostępność jest ograniczona. Hologramy kolekcjonerskie można nabyć w wielu miejscach jak Ogłaszamy 24, Gumtree, Allegro, warto jednak wybierać sprawdzone i pewne oferty. Naklejki kolekcjonerskie semestralne ELS może zamówić każdy, kto chce zacząć swoją przygodę z filatelistyką. Hologramy studenckie są proponowane m.in. osobom, które już ukończyły studia, ale chcą powspominać minione czasy. Naklejki studenckie, które znajdują się w naszej ofercie odpowiadają wszystkim dostępnym w obrocie na polskich uczelniach wyższych hologramom.

Hologram ELS
31-03-20

 

Opinie: (4.95 / 5)

Aktualny kolekcjonerski hologram studencki els z datą ważności 31-03-20 przeznaczony na zimowy semestr akademicki 2019 / 2020. Hologram przeznaczony tylko do użytku kolekcjonerskiego.

150 zł.
od 80 zł.

+ darmowa dostawa

Kup teraz

Hologramy studenckie 31-03-20

Oryginalne kolekcjonerskie hologramy studenckie. Nowa seria z terminem ważności 31-03-20, dotycząca zimowego semestru akademickiego 2019 / 2020. Aktualna seria posiada laserową datę ważności i unikalny numer seryjny.

Hologramy studenckie posiadają numer seryjny, czyli nowe zabezpieczenie w formie 8 cyfrowego kodu obok daty ważności. Wszystkie naklejki studenckie posiadają szereg zaawansowanych zabezpieczeń. Dostępne hologramy kolekcjonerskie els są identyczne z wydawanymi przez uniwersytety, hologramami studenckimi.

Gwarantujemy najwyższą jakość każdej naklejki studenckiej na legitymacje els. Każdy hologram els, zawiera niezbędne, wymagane elementy, które potwierdzające jego autentyczność.

Potrzebujesz egzemplarzy z inną datą ważności?
Zobacz wszystkie dostępne serie hologramów els z innymi datami ważności.
Inne daty

Forum dla osób zbierających hologramy studenckie

Fora internetowe, stają się coraz ważniejszym źródłem informacji dla nowego pokolenia. Wymiana praktycznych informacji okazuje niezwykle cenna. Czy to forum internetowe , czy grupa dyskusyjny lub facebook, to tam coraz więcej ludzi wymienia się najważniejszymi...

czytaj dalej

Numer seryjny na każdym hologramie studenckim

Teraz każdy nowo wydany hologram studencki musi posiadać numer seryjny. Nowa zmiana zacznie obowiązywać od semestru zimowego 2019 / 2020. Zmiana ma na celu wyeliminowanie procederu sprzedaży podrobionych naklejek studenckich na legitymację. Dlatego od tego semestru,...

czytaj dalej

Odbiór osobisty nowego hologramu studenckiego

Każdego roku studenci odbierają osobiście hologramy studenckie upoważniające ich do ulg ustawowych ze swoich dziekanatów uczelni wyższych. Co semestr każdy student jest zobowiązany do podbicia i przedłużenia ważności swojej legitymacji studenckiej els. Odbierając...

czytaj dalej